Biżuteria hand made – hobby i sposób na życie?

Kolorowa, wesoła i oryginalna. Ostatnimi czasy znów bardzo modna, za sprawą powrotu trendów modowych do lat 80. Własnoręcznie wykonana biżuteria może stać się Twoim hobby lub sposobem na życie.

Własnoręczne (hand made) tworzenie biżuterii jako oryginalne hobby

Do zainteresowania się tą formą spędzania wolnego czasu zachęcają liczne filmiki na youtube i w mediach społecznościowych. Proponują różne turtoriale, z których można nauczyć się wielu przydatnych trików. Wystarczy trochę modeliny, druciki, żyłki, perełki lub koraliki. Sprawdzą się również stare, nieużywane kolczyki, które, odpowiednio przyozdobione, otrzymają drugie życie.

Można wykorzystać też kawałki sznurka lub włóczki do zrobienia „chwostów”, rzemyki do bransoletki, a nawet – klocki lego, do stworzenia oryginalnych charmsów, zawieszek lub kolczyków – wkrętek.

Wspólne spędzanie czasu przy tworzeniu biżuterii

Wymyślanie własnej biżuterii to świetna zabawa w gronie rodzinnym. Tatusiowie i chłopaki mogą wykonać „męskie” breloczki do telefonów lub kluczy albo bransoletki. Można też zaangażować ich do dokańczania prawie gotowych wyrobów: zakładania zameczków lub odcinania odpowiedniej ilości drutu. Dziewczyny mają tu więcej pola do popisu. Praktycznie każdy rodzaj biżuterii może powstać podczas domowej zabawy z dziećmi.

Biżuteria hand made – oryginalny podarunek dla bliskich

Ładna, starannie wykonana biżuteria może stanowić uroczy podarunek dla bliskich osób. Docenią to zwłaszcza starsi oraz przyjaciółki, zazdrosne o oryginalną biżuterię, którą dotychczas mogły oglądać tylko u osoby obdarowującej. Do podarunku idealnie sprawdzi się samodzielnie zrobione, tekturowe pudełeczko, wyłożone miękką serwetką lub kawałkiem jedwabiu.

Biżuteria hand made – sposób na życie

Wielu znanych twórców i projektantów rozpoczynało swoją karierę zawodową od hobby. Zdobywanie doświadczenia od podstaw, pasja oraz świeże spojrzenie na istniejący rynek pomogą Ci dostrzec szansę rozwoju, oraz znaleźć niszę rynkową, w której możesz wykorzystać swój talent i nabyte umiejętności. Wystarczy zacząć i przekonać się, jak dobrze można się bawić, łącząc pracę z przyjemnością tworzenia własnej biżuterii.