Jazda na rolkach – wciąż niedoceniany sport

Na przestrzeni ostatnich kilku lat jazda na rolkach zyskała na popularności. Spoglądając za okno coraz częściej możemy zobaczyć miłośników jazdy na rolkach.

Korzyści z jazdy na rolkach

Niewątpliwie jedną z największych zalet tego sportu jest możliwość szybkiego spalenia kalorii. Badania pokazują, że godzina tego rodzaju aktywności pozwala spalić do 700 kcal.

Jak widać, wartość ta jest wiele większa niż w przypadku biegania lub jazdy rowerem. Najlepsze efekty można uzyskać jeżdżąc powoli, wykonując dłuższe trasy. Sport ten bardzo dobrze modeluje mięśnie nóg i pośladków, co tłumaczy, dlaczego jest tak popularny wśród kobiet. Druga z najczęściej wymienianych korzyści to fakt, że jazda na rolkach nie obciąża stawów – wykonywane podczas jazdy ruchy są płynne i przewidywalne. Z tego powodu, nawet osoby cierpiące na dużą nadwagę mogą uprawiać ten sport. Kolejną zaletą jest dotlenianie organizmu podczas ćwiczeń. Jazda na rolkach siłą rzeczy musi być wykonywana poza domem, ponieważ w domu znajduje się zbyt mała przestrzeń do jazdy. Oprócz tego poprawia się koordynacja ruchowa rolkarza.

Zestaw dla początkujących, czyli co powinien mieć każdy rolkarz?

Jak sama nazwa wskazuje, aby rozpocząć przygodę z jazdą na rolkach, trzeba zakupić rolki. Na rynku istnieje wiele różnych modeli tego produktu w całej gamie kolorystycznej, dlatego nawet najbardziej wymagające osoby znajdą rolki dopasowane do swojego stylu.

Druga rzecz, która powinna być obowiązkowym wyposażeniem początkującego rolkarza to zestaw ochraniaczy, tzn. kask, ochraniacze na łokcie, nadgarstki oraz kolana. Bez takiego zabezpieczenia, ewentualny upadek może okazać się bardzo bolesny.

One thought on “Jazda na rolkach – wciąż niedoceniany sport

Dodaj komentarz